К механизму оÑмотичеÑкой протекции Ñритроцитов. I. Модель оÑмометра
Ключові слова:
еритроцити, гіпотонічний гемоліз, оÑмотична протекціÑ, оÑмотична поведінкаАнотація
У роботі доÑліджено влаÑтивоÑÑ‚Ñ– проÑтої моделі оÑмотичного баланÑу в еритроцитах, Ñка включає внеÑки внутрішньоклітинних електролітів Ñ– неідеальні оÑмотичні влаÑтивоÑÑ‚Ñ– гемоглобіну. Ðа оÑнові аналізу цієї моделі запропоновано два механізми, Ñкі можуть бути задіÑні у збільшенні ÑтійкоÑÑ‚Ñ– еритроцитів до гіпотонічних Ñередовищ, індукованої різними агентами. Один механізм пов’Ñзаний з протектуючим ÑкиданнÑм внутрішньоклітинних електролітів, зокрема аніонів хлору, другий –зі зміною внутрішньоклітинної оÑмолÑрноÑÑ‚Ñ–, можливо, за рахунок деградації тетрамерів гемоглобіну в дімери з одночаÑним перерозподілом внутрішньоклітинних електролітів. Показано шлÑхи екÑпериментальної перевірки запропонованих механізмів.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 S. V. Rudenko, E. M. Shchetinina, E. L. Volovelskaya
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).