Фундаментальні дослідження впливу низьких температур і кріопротекторів на тканини новонароджених поросят і статевозрілих свиней лягли в основу отримання водно-сольових екстрактів з цих тканин. Екстракт кріоконсервованих фрагментів селезінки свиней (препарат "Екслін") має яскраво вираженими імуномодулюючими властивостями, що проявляється в нормалізації клітинного і гуморального ланок імунітету.
Ефективність застосування екстрактів печінки і селезінки поросят і статевозрілих свиней вивчена на тварин з експериментальними дифузними патологіями печінки (токсичний гепатит, цироз печінки).
Експериментально показаний синергізм позитивного впливу на регенерацію печінки кріогепатодеструкціі, екстрактів печінки і селезінки, а також кріоденерваціі печінкової артерії.
Ведеться робота по створенню судинних скаффолдов із застосуванням низьких температур, як первинний етап створення безклітинних ксеногенних протезів, і вивчається дію кріофакторов на пружно-пластичні властивості судин.
Проводяться дослідження зі створення біоінженерних структур на основі культивування in vitro поліпотентних клітин на наноструктурах вуглецю.
Проведено скринінг спектральних властивостей похідних флавонола і діфлавонола у водних розчинах і клітинах кісткового мозку. Проведено оцінку даних барвників як ймовірних зондів для флуоресцентної мікроскопії клітин.
Теми, які виконуються у відділі:
"Отримання екстрактів з кріоконсервованого ксеногенного матеріалу, їх склад та біологічна дія".
"Отримання водно-сольовіх екстрактів із тканин Rana Ridibunda і вивчення можливости їх використання у середовищі для кріоконсервування клітін".
Грант УНТЦ № 4913 "Використання вуглецевіх волокон та наноструктур вуглецю в клітінній біології и тканінній інженерії".
Основні публікації співробітників відділу.
Сайт відділу експериментальної кріомедицини
|