Вперше експериментально вивчено динаміку процесів рекристалізації, що відбуваються в еритроцитах на етапі ізотермічного витримування (-20 ...- 30 oС) при двухступенчатом заморожуванні. Визначено час "танення" кристалів внутрішньоклітинного льоду і зневоднення клітин. Визначено значення коефіцієнта проникності мембрани еритроцитів людини для води, отримане на підставі теоретичної оцінки та експериментальних значень часу танення кристалів внутрішньоклітинного льоду і зневоднення клітин [ 10 ].
В останні роки у відділі значна увага приділяється вивченню морфофункціональних аспектів дії плацентарної тканини на органи і системи цілісного організму, визначення структурних перебудов, що пояснюють стимулюючу і замісну функції трансплантатів [ 3, 5 ].
На моделі експериментального атеросклерозу вивчено вплив введення алогенних кріоконсервованої плаценти (АКП). Показано, що біологічно активні речовини, що містяться в матеріалі, здатні впливати на основні ланки атерогенезу і викликати регрес експериментального атеросклерозу. Встановлено, що введення АКП має яскраво виражені гіполіпідемічні, вазотрофічні і вазопротекторні ефекти [ 7 ].
Наші технічні можливості:
Відділ має одну із найкращих в Україні електронно-мікроскопічних лабораторій, що має в своєму розпорядженні електронні мікроскопи: трансмісійний, забезпечений системою знімання зображення САІ - 01А (АТ "Selmi") на базі CCD камери DX- 2 і програми аналізу зображення (фірми "KAPPA" , Німеччина) і растровий з цифровим виведенням зображення фірми "SEO". Відділ укомплектований сучасним мікроскопічним обладнанням, що дозволяє застосовувати в дослідженнях методи морфометричного, фотометричного аналізу.
У відділі проводяться комплексні дослідження з вивчення ефективності застосування біологічних препаратів фетоплацентарного комплексу в експерименті з використанням методів цито- і гистохимии, біохімії, імуноферментного аналізу.
Співробітники відділу захистили 3 докторські та 15 кандидатських дисертацій.
Основні публікації відділу
|